Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie własnego biznesu?

Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie swojego biznesu?

    Zamierzasz otworzyć w najbliższym czasie własny warsztat samochodowy? A więc powinieneś działać w pełni legalnie. Odnośnie tego pewnie żaden mechanik nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Nikt nie powiedział, że otworzenie warsztatu samochodowego jest aż takie proste. Jednakowoż poradzisz sobie.

    Na pewno należałoby najpierw wertować z większą dokładnością fora. No co jak co, lecz bardzo często na forach damy radę znaleźć dużo interesujących porad o pozwoleniach. Bardzo często mechanicy ze sporą chęcią pragną się dzielić własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. To niesamowicie pocieszające, ponieważ początki zapewne nie są łatwe.

    Miejmy na uwadze, że jeśli będziemy świadczyli usługi montażowe, tzn. chodzi o montowanie gazu, bez chociażby cienia wątpliwości musimy posiadać stosowne uprawnienia. To samo jeśli będziemy grzebać w elektronice czy silniku. Wiadoma sytuacja, że choć większość usług związanych z motoryzacją nie stanowi dla fachowego mechanika dużego kłopotu, to jednakże istnieją niektóre zagadnienia, które wymagają odpowiednich uprawnień. I dobrze, w końcu chodzi o w tej chwili o nasze bezpieczeństwo!

    Trzeba mieć również posiadać zezwolenie środowiskowe. To żadna niespodzianka, że zwłaszcza po wejściu Polski w struktury UE, to wszystko co związane z ochroną środowiska jest wielce ważne. Pozostaje mieć nadzieję, że Polska będzie takim krajem, w którym mechanicy potrafią zadbać o środowisko naturalne.

    W skrócie – zezwolenia są w istocie niezbędne, chociaż na szczęście nie ma ich aż tak wiele.

Autor wpisu: taśmy z nadrukiem – profesjonalnie