Jak rozplanować przewóz okien do domu?

Okna należą do sprzętów, których transport potrzebuje zachowania niezwykłej przezorności. Prosto oznajmić, lecz w jaki sposób się do tego zabrać? Proces transportu z racji na wymiary okien oraz ich delikatność,  najlepiej powierzyć korporacji przewozowej. Należy natomiast wcześniej pomyśleć o przygotowaniu okien do przewozu. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna powinny być opakowane, oklejone folią strecz. Jeśli transportujemy więcej niż jedno okno PCV, położyć między okna np. karton, żeby chronił przed zarysowaniami. Najlepszą formą transportu okien PCV czy też szkła jest załadowanie na fachowy, wykonany z drewna wieszak przeznaczony do transportu szkła. Jeśli kurier posiada w busie stojak do transportu okien PCV, wówczas mogą być przewożone luzem. Okna PCV będą przewożone w ten sposób, iż będą się opierały o wieszak. Okna PCV każdorazowo powinny być zabezpieczone trokami oraz specjalnymi matami, tak aby absolutnie nie uległy zepsuciu.

CZUJNOŚĆ! Trzeba za każdym razem spytać przewoźnika czy też dostarcza wieszaków do transportu okien PCV. Czasem umieją dołożyć oni dodatkową opłatę przy takim zleceniu.

Jak dużo kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty transportu okien jest zależna od kraju a także gabarytów i ilości okien.

Transport okien PCV w Polsce

  • W momencie transportu pojedynczego okna PCV np. balkonowego sumpt tego przewozu wynosi ok. 120-280 pln

Transport okien do Słowacji

  • Koszt przewozu okien z Polski do innego kraju sięga 500 – 900 pln

Jak można zaobserwować przewóz okien do domu jest dość kosztowny dlatego należy spędzić trochę życia poszukując najlepszej oferty lub kupić okna po przyjeździe i absolutnie nie przejmować się transportem. Takie wyjście oszczędzi nam mnóstwo wysiłków aczkolwiek asortyment za granicą może okazać się mały w porównaniu z Polską, która jest największym europejskim eksporterem okien do domów.

Post Author: Jakub