Transformacja koloru pojazdu – wyklejanie automobilu

Zmiana koloru pojazdu – obklejanie samochodu

Nieraz zdarza się, iż kupiony przez nas automobil po poprzednim właścicielu nie ma odpowiedniego odcienia, jednak kupiliśmy go gdyż był w doskonałym stanie i również posiadał atrakcyjniejsze wnętrze. Czasem nawet nabywając nowy samochód lista możliwych barw nadwozia potrafi wydać się niepełna. Wtenczas z odsieczą przybędzie nam folia do całościowego obklejenia samochodu.

Wyklejanie samochodu folią to zyskująca na popularności również w naszym kraju metoda transformacji odcienia pojazdu. Z roku na rok powstaje jeszcze więcej punktów, które to mogą sprawnie zamontować folię automobilową. Ten sposób upiększania przybył bezsprzecznie z krajów zachodnich, gdzie jest obecnie niesłychanie powszechny. Tam ludzie stosunkowo łatwo zauważyli, że jest to prostszy prędszy i również przystępniejszy środek na zupełną metamorfozę auta.

Jak więc przebiega owo wyklejenie? Płachty folii są kładzione na adekwatnie przygotowaną chemikaliami karoserię pojazdu. W kosztowniejszych wersjach montażu auto rozmontowywane jest z nieskomplikowanie demontowalnych fragmentów karoserii jak drzwi, oświetlenie, kierunkowskazy, lusterka boczne itd. Naturalnie folię da radę nałożyć i bez rozkładania nadwozia, jednakże demontaż elementów pozwala na łatwiejsze a także skuteczniejsze wkomponowanie kawałków folii i co za tym idzie znakomitszą jakość wykończenia przeprowadzonej modyfikacji. Kompetentne warsztaty potrafią tak zrealizować proces powtórnego składania że jakość złożenia nadwozia jest analogiczna z fabryczną.

Jeśli auto jest wstępnie przygotowane, przebiega nałożenie folii. Jest to proces dosyć skomplikowany, gdyż folia ma niewielką grubość (od 50 do 100 tysięcznych części centymetra) i ma nadzwyczajnie mocny klej. W dłuższej perspektywie decyduje to o znakomitej jakości transformacji, ale znacząco komplikuje montowanie. Dodatkowo folia nakładana jest wielkopowierzchniowymi arkuszami, tak aby nie było dowodów łączenia na fragmentach karoserii i całość była bezapelacyjnie monolityczna. Warto pojąć jak ważne w przebiegu montażu są realia cieplne. Temperatura jest szczegółowo wskazana w specyfikacji producenta folii, natomiast po skończeniu obklejania auto potrzebuje zostać precyzyjnie ogrzane.

Po skończeniu, w wypadku dobrze zrealizowanej operacji, efekt może być atrakcyjny. Z zewnątrz nie sposób zauważyć, że auto jest oklejone. Ważnym jest również fakt kilkuletniej (częstokroć nawet 10 – letniej) gwarancji na wykonane przeróbki.